Ремита за Англия и Италия в контроли

Италия изпусна да победи Люксембург, като двата тима завършиха наравно - 1:1 в приятелска среща. Двубоят вървеше към успех за Скуадра, но в 85-ата минута Чанот вкара изравнително попадение донесе радост на своя тим. Иначе преди това Клаудио Маркизио бе дал аванс на Италия с гол още в 9-ата минута. Това бе последен мач за "адзурите' преди Световното първенство.

В същото време Еквадор и Англия също не успяха да се победят, след като си вкараха по два гола за 2:2. Валенсия откри резултата в 8-ата минута, но Уейн Рууни възстанови равенството след половин час игра. Англия дори стигна до пълен обрат в мача, след като новото попълнение на Ливърпул Рики Ламбърт вкара за 2:1 в 51-ата минута. 20 минути преди края играчите на Еквадор стигнаха до равенството, след като Михаел Аройо също записа името си сред голмайсторите. Осем минути след това Стърлинг и Валенсия получиха червени картони и напуснаха игра. До края на мача до нов гол така и не се стигна.