Гърция отива на Световно

Гърция стана поредният участник на финалите на световното първенство в Бразилия. Момчетата на Фернандо Сантош стигнаха до равенство - 1:1 при гостуването си на Румъния в Букурещ. Така, след като преди седмица "елините" победиха у дома с 3:1 в първата среща, днешното равенство ги устойваше. Голмайстор за южните ни съседи днес бе звездата на Олимпиакос Константинос Митроглу, който откри резултата в 23-ата минута. В 55-ата минута Василис Торосидис засече топката в собствената си врата за крайното 1:1.

В другата от по-малко очакваните баражни срещи Хърватия успя у дома си да надиграе Исландия с 2:0, като дори около час от срещата игра с намален състав. Хърватите също продължават напред след 0:0 в Исландия преди дни.