Испания с поражение в Южна Африка

Испания загуби с 0:1 контролата срещу домакините от Южна Африка. Двубоят се игра на "Сокър Сити“ в Йоханесбург, където преди повече от 3 години испанците вдигнаха световната купа. В 3-ата минута Давид Вия прати топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада. В 18-ата минута Манийса стреля опасно и гредата спаси Ла Фурия.

В 57-ата минута падна единственото попадение в тази среща. Добра комбинация бе завършена от Паркър, който успя да прехвърли Валдес с техничен удар. Последваха пропуски на испанците, а в 74-ата минута ситуацията за тима на Дел Боске се влоши още повече, защото Валдес получи контузия и не продължи срещата, а треньорът на гостите бе извършил всичките си разрешени смени. Все пак бе разрешено в игра да се появи Пепе Рейна. До края на мача нов гол така и не падна.