България отново без успех и без световно

България загуби от Чехия с 0:1 пред над 35 000 души на стадион "Васил Левски" в последната си квалификация за Мондиал 2014. Точен за чехите бе Докал в 52-ата минута с удар от 25 метра. През първата част чехите пропуснаха още няколко положения и удариха греда. След почивката "трикольорите" заиграха доста по-силно, но допуснаха гол, а освен това момчетата на Любо Пенев нямаха късмет при завършващия удар, като пропуски направиха Гаджев, Попов, Маркиньос и Рангелов.

Българите отново доиграха мача с човек по-малко, тъй като Петър Занев бе изгонен за втори жълт картон в 75-ата минута, след като иронизира Виктор Касай. По този начин мечтата на цяла България да види националния отбор на световното първенство в Бразилия се изпари. Чехите минаха пред нас със своите 15 точки. Ние останахме с 13. Дания също ни задмина, след като смаза Малта с 6:0 и зае въпросната втора позиция.