Холандия едва стигна до равенство (видео)

Холандия едва се добра до равенство - 2:2 в гостуването си на Естония в Талин в среща от световните квалификации. "Лалетата" бяха близо и до поражение, но стигнаха до равенството с гол в добавеното време. Мачът започна повече от добре за гостите, като още във 2-ата минута Ариен Робен получи в наказателното поле и стреля към вратата, като хвана вратаря неподготвен - 0:1.

Въпреки това Константин Василев попари на два пъти "лалетата" и първо успя да възстанови равенството в 17-ата минута, а след това изведе и отбора си напред с втори гол в 56-ата минута. В даденото от съдията продължение холандците си спечелиха дузпа, а Робин ван Перси реализира дузпа, за да донесе равенството - 2:2.

Холандия вече има актив от 19 точки и по този начин остава на върха в класирането в групата. Естония пък вече има 7 точки и заема 5-ото място.