Австралия се класира за Мондиал 2014

Австралия се класира за Мондиал 2014, след като победи с 1:0 Ирак в последния си мач от квалификационна група В зона "Азия". По този начин възпитаниците на Холгер Осиек финишираха на второ място в крайното класиране, което бе достатъчно за спечелване на визи. По-рано тимът на Япония придоби първи право на участие на Мондиала.

Голът на "АНЗ Стейдиъм" в Сидни отбеляза нападателят на японския Нагоя Грампус - Джошуа Кенеди. В 83-ата минута той засече с глава центриране на Марк Брешано и изпрати домакините за четвърти път на Мондиал.

По-късно днес е последният мач в групата Йордания - Оман. Домакините се нуждаят от задължителната победа, ако искат да продължат борбата, докато на гостите е необходимо и равенство.