Швеция с важна победа, Беларус и Финландия с реми

Швеция победи Фарьорските острови с 2:0 в среща от група С на квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия. В герой за своя тим се превърна нападателят Златан Ибрахимович, който реализира и двата гола в срещата. Той се разписа в 35-ата и 82-ата минута от дузпа. Десет минути преди края домакините останаха с човек по-малко, тъй като Гранквист получи директен червен картон. Срещата беше ръководена от българска съдийска тройка с главен съдия Николай Йорданов и помощници Веселин Мишев и Иван Вълчев.

Малко по-рано се състоя среща от група I. Отборите на Беларус и Финландия не излъчиха победител и завършиха 1:1. В 24-ата минута Пуки изведе гостите напред, но 5 минути преди края на двубоя Верховцов изравни. Така Финландия запази третото място в групата с актив от 6 точки, а Беларус е последен с 4 точки.