Чехия спечели на гости в Турция (видео)

Отборът на Чешката република гостуваше в Турция днес в една от по-интересните приятелски срещи месец преди подновяването на квалификациите за Световната купа. Домакините не показаха най-добрата си игра днес и освен Арда Тюран, не демонстрираха много зрелищен футбол, загубвайки срещата с 2:0.

Още в 4-ата минута Владимир Дарида асистира на Ладислав Крейци за първото попадение. Той вкара добър гол след една атака, включила и добра изява на Томаш Росицки. В 28-ата минута Дарида отново се отбеляза с асистенция, но този път попадението бе на името на Лафата. До края на полувремето домакините отстъпваха и във владението на топката и не изглеждаше сякаш обрат е възможен.

Това се потвърди с втората част на мача, макар някои изяви на Арда Тюран да впечатляваха за домакините. В 50-ата минута той и Бурак Йълмаз сътвориха опасна атака без успех. В 64-ата минута добър удар на Тюран не намери целта. В крайна сметка резултатът не се промени до края.