Германия се изложи у дома, шведите обърнаха от 4:0 до 4:4

Германия и Швеция не успяха да се победят и завършиха наравно 4:4 в световна квалификация, играна в Берлин. Двата тима изиграха един невероятен мач, в който домакините имаха аванс от четири гола, но въпреки това допуснаха изравняване. Мирослав Клозе вкара бързи два гола.

Нападателят на Лацио откри резултата в 8-ата минута, след като засече центриране на Марко Ройс. В 15-ата Клозе отново стреля, но вратарят спаси, а при добавката Миро вкара втория гол в срещата. В 39-ата минута Томас Мюлер комбинира с Пер Мертезакер, който стреля от около седем метра и опъна мрежата - 3:0. В 55-ата минута Месут Йозил вкара четвърти гол и по този начин е бе сигурна победата на своя тим.

В 61-ата минута Златан Ибрахимович намали на 4:1, а три минути по-късно Лустинг вкара втори гол за шведите. Две минути по-късно Елмандер реализира трети гол за Швеция и върна своя тим в срещата. В последните секунди на продължението немислимото се случи след удар на Расмус от 12 метра - 4:4.