Швейцария и Норвегия със закономерно равенство

Швейцария не успя да победи на свой терен Норвегия. Двата тима поделиха по точка след днешното равенство 1:1 в световна квалификация от Група „Е” на зона Европа. Двубоят на „Стад дьо Сюис” в Берн бе равностоен и равенството е закономерния резултат.

Първото попадение падна чак в 79-ата минута, когато Гранит Джака намери добре Марио Гавранович, който се разписа за 1:0. Радостта на „кръстоносците” бе твърде кратка, след като две минути по-късно Рийзе асистира на Бреде Хангеленд, оформил крайното 1:1.

Швейцария остава лидер в групата със 7 пункта от 3 мача, докато Норвегия е на трета позиция с 4 точки. В други срещи от тази група Албания загуби у дома от Исландия с 1:2, а Словения надви у дома Кипър с 2:1.