Германия с погром като гост на Ейре

Ейре загуби у дома с катастрофалното 1:6 от Германия в среща от груповата фаза. С два гола на Марко Ройс през първата част, немците решиха всичко в своя полза. Той откри резултата в 32-ата минута, а в 40-ата удвои. Само в рамките на 6 минути през вторите 45, всичко за Ирландия приключи. В 55-ата минута Йозил вкара дузпа, отсъдена за събаряне на Клозе в наказателното поле, а след това и самият Мирослав получи пас от Мюлер, преодоля Уестууд и бе точен за 4:0.

Петият гол вкара Тони Кроос  с удар от воле, след неубедителна намеса на О'Шей. Отново той в 62-ата минута направи резултата 6:0 за Германия с топовен шут отдалеч, който не остави шансове на ирландския вратар. Почетният гол за ирландците реализира Андрю Киох.