Малдини: Обадихме се на Анчелоти, но той остана верен на Бразилия


Н. Гавазов

Малдини: Обадихме се на Анчелоти, но той остана верен на Бразилия

Бившият технически директор на Италианската футболна федерация (FIGC) Паоло Малдини разказа за телефонния разговор с мениджъра на националния отбор на Бразилия Карло Анчелоти, на когото е било предложено да поеме италианския национален тим.

"Обадихме се на най-великия италиански треньор за всички времена, моя близък приятел Карло Анчелоти. Той ни отговори, че Бразилия е потвърдила пълното си доверие към него, сбогува се с нас и ни пожела успех. Това беше разговор, който трябваше да проведем", цитира думите на Малдини Corriere della Sera.

Припомняме, че Малдини и неговият съветник Леонардо напуснаха националния отбор на Италия в края на юли, само десет дни след назначението си. За мениджър на "адзурите" впоследствие беше назначен Роберто Манчини.

  Сподели
42