Нова издънка за Аржентина

Аржентина завърши наравно 1:1 при домакинството си на Боливия в световна квалификация и по този начин разочарова феновете си за втори пореден път в надпреварата. Както е известно гаучовците преди един месец загубиха с 0:1 от Венецуела.

В 56-тата минута звездата на гостите Марсело Мартинс откри резултата. Няколко минути след това влезлият като резерва Езекиел Лавеци изравни с едно от първите си докосвания до кълбото и даде надежда на своите за победата. Малко по-късно той можеше да се превърне в герой за своя тим, но негов удар бе избит от Ариас в 68-ата минута. До края на срещата обаче домакините бяха прекалено беззъби в атака и логично не успяха да вкарат второ попадение.

Аржентина: Ромеро, Бурдисо, Демикелис, Сабалета, Клементе Родригес, Масчерано (Соса – 82), Гаго, Рики Алварес (Лавеци – 59), Пасторе, Меси, Игуаин

Боливия: Ариас, Мендес, Риверо, Луис Гутиерес, Варгас, Флорес, Рохас (Сеговия – 54), Роблес, Руди Кардосо, Ескобар (Чавес – 85), Мартинс (Андаверис – 78)