Форлан ще бъде извън строя за две седмици

Нападателят на националния отбор на Уругвай и Интер Диего Форлан се контузи по време на мача срещу Парагвай, който е част от квалификационния цикъл за класиране на Мондиал 2014, съобщава Reuters. Както е известно, най-добрият футболист на Световното първенство през 2010 година в ЮАР се прояви отново, откривайки резултата в 68-та минута на двубоя, в който неговите съотборници превъзхождаха своя противник.

Шест минути преди края на редовното време Форлан получи травма, което принуди старши-треньорът на тима Оскар Табарес да замени Диего с Родригес. С това проблемите за гостите не свършиха - в третата минута на допълнителното време те допуснаха Ортис да отбележи гол за крайното 1:1.

Според медицинският екип на Уругвай, контузията на Форлан не е сериозна, но ще са нужни две седмици преди нападателя да се завърне в строя.