Ударихме дъното - България завърши на последно място в групата

България загуби с 0:1 от Уелс в последната евроквалификация. Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски" пред по-малко от 1 500 души. След това поражение "трикольорите" остават на последно място в групата си.

В 5-ата минута Белъми стреля, но право в ръцете на Ники Михайлов. В 42-ата минута бе първата по-добра ситуация за българите, но Сашо Тонев прати топката много близо до гредата.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Гарет Бейл стигна до топката, финтира Иван Иванов и с пощта на рикушет откри резултата. Това бе трети гол в тези квалификации за звездата на Тотнъм.

В 59-ата минута Гарет Бейл имаше шанс да отбележи втори гол в мача, но ударът му нацели гредата. В 85-ата минута се стигна до най-сериозното положение за България. Влади Гаджев изведе отлично Валери Божинов, но нападателят на Спортинг не успя да се разпише и прати топката в аут.