Райс и Грилиш донесоха победата на Англия над Ирландия

Отборът на Англия започна в Лигата на нациите с победа като гост над Ирландия с 2:0 благодарение на головете на Деклан Райс и Джак Грилиш.

Както се очакваше, временният треньор на трите Лвов Ли Карсли освободи от първите минути Хари Магуайър и Джак Грилиш, които не бяха на Евро 2024. Сред тези, които също получиха своя шанс, бяха Леви Колуил и Антъни Гордън.

В самото начало на мача отборите се размениха неточни удари с глави, като веднага показаха, че никой няма да играе защитно.

В 11-ата минута Трент Александър-Арнолд с разкошно подаване изведе Гордън един на един. Антъни не успя да преодолее вратаря на ирландците Кувин Келехера, но той самият вдигна топката и продължи атаката на отбора си, попадайки в центъра на наказателната зона. Ударът на Хари Кейн бе блокиран, но Деклан Райс добави за 1:0

В 26 -ата минута британците направиха разликата в резултата по-комфортен. След пряк свободен удар топката попадна в центъра на наказателното поле и там Грилиш изпрати кълбото в ъгъла на вратата за 2:0.

В останалата част от времето Англия контролираше играта, като почти нищо не позволи на противника си. Ирландците започнаха плахо втората част, но постепенно се осмелиха и проведоха няколко добри атаки.

Активността на домакините не продължи дълго и към края на мача, играта избледня, което позволи на Карсли да уреди дебюти за Морган Гибс-Уайт и Айнчел Гомес.

Английският отбор направи положително впечатление в първия си мач под ръководството на Лий Карсли, особено през първото полувреме. След почивката финалистът на последното Европейско първенство вече не бе толкова напрегнат, като реши да запази сили за мача с Финландия три дни по -късно.