Дел Боске се оплака от загубата срещу Италия

Старши-треньорът на Испания Висенте Дел Боске, въпреки загубата с 1:2 от Италия похвали играта на своите футболисти през второто полувреме на мача и допълни, че лошото начало е причината за поражението. Както е известно, Монтоливо в 11-та минута изведе домакините напред в резултата, а Шаби Алонсо възстанови равенството в края на полувремето, след прецизно изпълнен 11-метров наказателен удар. Шест минути преди края на редовното време Акуилани донесе победата на Италия, като успехът на „Скуадра адзура" срещу „Ла Фурия" е първи от 17 години насам.

„Започнахме наистина много слабо. През второто полувреме играхме много добре и общо взето стана хубав мач. Точно тогава обаче дойде поражението. Имах проблеми със състава преди мача, а контузиите на Торес и Пике също се отразиха на действията ни", заяви за Sky Italia Дел Боске.