Световният шампион победен в Италия (видео)

Сетовният шампион Испания загуби с 2:1 като гост на Италия в една от най-интересните контролни срещи за деня. На стадион "Сан Никола" в Бари двата тима се представиха на едно доста високо ниво пред близо 53 000 зрители.

В 5-ата минута  Доменико Кришито с удар от далечно разстояние нацели гредата на вратата пазена от Икер Касийяс. В 10-ата минута Рикардо Монтоливо бе изведен чудесно сам срещу стража на испанците и с хубав прехвърлящ удар откри резултата. В 37-ата минута реферът посочи бялата точка пред Джанлуиджи Буфон, а Алонсо превърна дузпата в гол за 1:1.

След почивката Давид Силва опита да прехвърли Буфон, но за негова жалост опитът бе неуспешен. Италия все пак стигна до победата с гол в последните минути. Пет минути преди края негов автор бе Алберто Акуилани, а с асистенция се отчете Пацини.