Португалия помете Босна и Херцеговина и е на финалите на Евро 2024

Завърши мачът от 8-ия кръг на груповата фаза на квалификационния турнир за Евро 2024 от група J, в който се срещнаха националните отбори на Босна и Херцеговина и Португалия. Отборите играха на стадион "Билино поле" в Зеница, като португалците победиха домакините с 5:0.

Още през първото полувреме португалците успяха да вкарат пет попадения. Два от тях бяха отбелязани от нападателя Кристиано Роналдо. Нападателят успя да оформи дубъл до 22-ата минута. Бруно Фернандеш, Жоао Кансело и Жоао Фелиш отбелязаха още по един гол срещу Босна. През второто полувреме отборите не успяха да си отбележат гол.

След осем квалификационни мача националният отбор на Португалия събра максималните 24 точки и се класира рано за Евро 2024. На свой ред босненците са на предпоследното, пето място, с девет точки след осем кръга.