Русия надви Армения (видео)

Русия победи Армения в двубой от група Б за квалификациите на Евро 2012 с 3:1. По този начин руснаците излизат начело на групата, като сега те имат 13 точки. На втора позиция ще остане Ирландия с мач по-малко и 10 точки. Оспорвана се оказа тази група и все още няколко тима се борят за квалификация.

Мачът предложи добро зрелище за родните фенове в Русия, въпреки че тяхното настроение бе попарено още в 25-ата минута от Маркос Пицели. Това не отчая руснаците и те натиснаха веднага след гола. Стигна се до попадение на Павлюченко още в 26-ата минута. Това даде импулс в играта на домакините, които държаха инициативата в по-голямата част на мача. До края Павлюченко се разписа на още 2 пъти - в 59-ата и в 73-ата минута от дузпа. Така той се превърна в играч на мача и взе топката за себе си, като постави Русия начело в групата.