Хърватия оглави групата след победа над Дания

Хърватия в домакинския мач от 5-ия кръг на Лигата на нациите победи Дания с 2:1.

Основните събития в двубоя се развиха през второто полувреме. Домакините поведоха в 49-ата минута с усилията на Соса. Датчаните успяха да върнат гол в 77-ата минута - Ериксен се разписа.

Хърватия обаче успя да изтръгне победата. Трите точки за домакините донесе точен удар на влезлия като резерва Ловро Майер.

Имайте предвид, че в паралелния мач от тази група Франция, благодарение на голове на Килиан Мбапе и Оливие Жиру, победи Австрия (2:0).

Отборът на Златко Далич оглави група 1. В последния кръг Хърватия ще играе като гост срещу Австрия.

Дания е на второ място с девет точки. На 25 септември хората на Каспер Юлман ще поемат Франция.