Марко Роси: Искам да оставя следа в унгарския футбол

Старши -треньорът на националния отбор на Унгария Марко Роси коментира резултата от мача от груповата фаза на Лигата на нациите на УЕФА срещу Англия (4:0).

"Знаехме, че ни предстои труден мач срещу Англия, в който ще трябва да издържим и да се борим много. Но го направихме заедно. Всеки играч даде всичко на този отбор. През първото полувреме имахме проблеми в защита, в някои моменти имахме късмет. Само поради късмет обаче такъв резултат не може да се постигне. Доказахме, че можем да играем с всеки съперник. Разбира се, не сме в облаците след такъв успех, стоим здраво на земята. Но съм много доволен от моя отбор.

След назначението ми казах, че искам да оставя следа в унгарския футбол. Мисля, че постигнах целта си. Когато умра – надявам се, че това няма да се случи скоро – ще бъда почетен с минута мълчание на унгарските стадиони“, заяви Роси за Nemzeti Sport Online.