Германия разби Италия и даде сериозна заявка за Световното

Германия се наложи над Италия с 5:2 на "Борусия Парк“ в Мьонхенгладбах в мач от програмата на Лигата на нациите. Бундестима игра в типичния си стил, бе добре подреден във всички позиции и заслужено се поздрави с категоричен успех.

Йошуа Кимих откри резултата в 10-ата минута, а Илкай Гюндоган удвои от дузпа точно преди почивката. Наказателният удар бе факт  а избутване на Алесандро Бастони срещу Хофман. Томас Мюлер също се разписа в 51-ата минута. Последваха два светкавични гола на Тимо Вернер в 68-ата и 69-ата минути. Вилфред Ньонтно върна едно попадение за гостите в 78-ата минута.

В края Ди Марко изстреля истински снаряд, но Нойер успя да спаси. Все пак в следващата атака Италия стигна до нов гол. Алесандро Бастони с глава засече центриране от корнер и вкара първия си гол в турнира.