Унгария шокира Англия на „Пушкаш Арена“

Унгария спечели с минималното 1:0 домакинството си на Англия. Единственото попадение в срещата отбеляза Доминик Собослай. Играчът на РБ Лайпциг бе точен в 66-ата минута от дузпа, направена от Рийс Джеймс. Играчът на Челси подцени една ситуация и препъна противников играч. Звездата на унгарците Доминик Собослай застана зад топката и бе безпогрешен.

"Маджарите“ можеха да спечелят и по-изразително, но пропуск на Андреас Шьофер от непосредствена близост, ги лиши от удвояване на резултата. В 77-ата минута Коуди засече с глава центриране на Джеймс, след което топката премина на сантиметри встрани.

Така Унгария постигна първа победа над Англия от 1962 година. За селекцията на Гарет Саутгейт това е първа загуба от финала на Евро 2020 с Италия. Иначе Джаръд Боуен и Джеймс Джъстин дебютираха за "Трите лъва“