Дания си тръгна с победа от Франция, Мбапе и Варан се контузиха

Дания шокира световния шампион Франция на “Стад дьо Франс". Гостите си тръгнаха с успех с 2:1 в първа среща и за двата тима от турнира Лига на нациите. Другата лоша новина за "Петлите" е, че Килиан Мбапе и Рафаел Варан бяха принудително заменени поради контузии.

Четвърт час след началото Карим Бензема порази целта, но попадението му не беше зачетено заради засада. Четвърт час по-късно Шмайхел успя да отрази мощен шут на Мбапе.

В началото на втората част Франция поведе. Бензема беше изведен от Орелиен Чуамени. Голмайсторът на Реал Мадрид преодоля няколко защитници и насочи топката в мрежата на Дания – 1:0.

След откриващия гол настъпи срив в концентрацията на “петлите". Така се стигна до 68-ата минута, когато Андреас Корнелиус изравни за Дания.

В 81-ата хубав фалцов удар на Н'Голо Канте срещна гредата и това попречи на Франция да поведе в резултата.

Така се стигна до 88-ата минута, която се оказа фатална за Франция. Авторът на първото попадение за Дания Корнелиус получи топката от дълбочина, напредна в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката под гредата, като направи Лорис безпомощен.