Бразилия вкара пет на Корея в контрола

Бразилия записа категоричен успех над Република Корея с 5:1 като гост в Сеул в контролна среща, която е част от подготовката и на двата тима за Мондиала в края на годината. Ричарлисон направи силен мач за своя тим. Той бе точен още в 7-ата минута, давайки аванс на "златистите". След половин час игра Хан Юи-Чо изравни. Все пак Бразилия имаше аванс преди почивката, след като Неймар бе точен в 42-рата минута от дузпа.

След почивката домакините намалиха темпото, а Бразилия само това и чакаше. В 57-ата Неймар реализира още един наказателен удар. Появилият се като смяна две минути по-рано Филипе Коутиньо вкара четвъртия гол в 80-ата минута, а друга от резервите - Габриел Жезус, оформи крайния резултат в добавеното време. Като цяло тимът на Тите бе по-активен и пропиля още положения, а и удари две греди.