Украйна направи важна крачка към финалите на Световното (видео)

Украинският национален отбор победи Шотландия в полуфинален мач от плейофите за класиране за Световното първенство в Катар.

Резултатът в 33-ата минута на срещата бе открит от Андрий Ярмоленко, на когото асистира Руслан Малиновски.

След почивката предимството на украинците бе удвоено от Роман Яремчук, на което шотландците отговориха с гол на Калъм Макгрегър в 79-ата минута.

Крайният резултат постави Артем Довбик, отбелязвайки в петата допълнителна минута на мача.

Във финала на плейофа на квалификацията тимът на Александър Петраков ще играе срещу Уелс в неделя, 5 юни.

За украинския национален отбор днешният мач бе първият официален от ноември миналата година, когато основният отбор на страната победи Босна и Херцеговина (2:0).