Испания се справи с Литва

Испания победи като гост Литва с 3:1 в европейска квалификация от група "I". Двубоят запчна с преимущество за възпитаниците на Висенте дел Боске. В 19-ата минута иберийците стигнаха и до гол, след удар от далечно разстояние на Чавиер Ернандес и с помощта на рикушет, топката се озова в мрежата на домакините.

В 27-ата минута Сернас стреля малко над напречната греда. След почивката отбора на Литва стигна до равенството. Играещият във Валенсия Мариуш Станкевичус, със страхотен шут не остави никакви шансове на Касийяс за 1:1.

20 минути преди края на срещата, нелеп автогол на Киянскас даде нов аванс на испанците. Крайното 3:1 оформи Мата в 83-ата минута. Световните шампиони продължават да са на първо място в групата с 15 точки.