България изпусна Швейцария (видео)

Отборите на България и Швейцария не успяха да си отбележат гол, завършвайки наравно при резултат 0:0. Двубоят, който се състоя на стадион „Васил Левски” в София, бе мач от квалификационната група "G" за европейското първенство през 2012 година. Момчетата на Лотар Матеус започнаха много добре срещата и изпуснаха няколко изгодни положения.

Макриев и Делев бяха близо до гола в първите минути на срещата, но нямаха шанс при завършващия удар. В 24-ата минута Благой Георгиев бе много близо до отбелязване на гол, но удара му мина малко над напречната греда. След него пропуск направи и Стилиян Петров.
След половин час игра, Фрай имаше шанс да вкара, но Николай Михайлов спаси удара му с глава.

След почивката нашите продължаваха да бъдат по-активния тим на терена и пропуснаха няколко изгодни положения.

Една от тях бе в 77-ата минута, когато след центриране от корнер на Спас Делев, топката бе избита от защитниците на гостите, но достигна до Благо Георгиев, който с хубав шут от воле нямаше късмет да открие резултата. Така по този начин двата отбора си размениха по една точка.