Италия взе минимална победа в Словения

В мач от група "С" на квалификациите за европейското първенство в Полша и Украйна, през 2012 година, Италия победи като гост Словения с минималното 1:0. На стадион "Люцки Врът", домакините започнаха ентусиазирано, но направиха доста пропуски пред вратата на Италия.

Първата по-добра ситуация за гостите пък дойде чак в 33-ата минута, когато Пацини стреля, но ударът му бе блокиран от противников играч. През втората част двата отбора си размениха ролите и играчите на Словения бяха тези, които се защитаваха по-често. В 53-ата минута Касано бе близо до попадение, но удара му бе спасен,

Така се стигна до 73-ата минута, когато Тиаго Мота вкара единствения гол в срещата. До края на срещата, домакините опитаха да осъществят натиск, който обаче не доведе до така желания изравнителен гол.