Гамбия и Мали с победи

Гамбия  и Мали с победи

Днес, 21 януари, се проведоха два мача от 3-ия кръг на Купата на африканските нации в група F.

Гамбия победи Тунис с 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Абли Джалоу в 93-та минута. Общо гамбийците събраха 7 точки и продължават напред. Тунис пък спечели една победа в турнира и завърши трети в групата, но също продължава.

В паралелен мач от групата Мали победи Мавритания с 2:0

Масадио Айдара откри резултата във 2-ата минута след пас на Муса Думбия. В 49-ата минута Ибрахима Коне реализира дузпа. В паралелна игра националните отбори на Гамбия и Тунис играха помежду си. Срещата завърши при резултат 1:0 в полза на гамбийците. Това им позволи да напуснат групата на второ място.

Така Мали също събра седем точки и се класира за плейофите. Мавритания остана с 0 пункта и напуска турнира.