Мали победи Тунис

Мали победи Тунис в мача от 1-ия кръг на Купата на африканските нации - 1:0. Срещата се проведе в рамките на група F.

Победното попадение за малийците отбеляза Ибрахима Коне, който реализира дузпа в началото на второто полувреме на срещата.

В 76-ата минута Тунис имаше страхотен шанс да изравни, но Уахби Хазри не успя да реализира дузпа.

Интересното е, че националният отбор на Мали завърши мача с човек по-малко - в 87-ата минута Ел Билал Туре получи директен червен картон.

Реферът Джани Сиказве от Замбия пък шокира всички, след като реши да свири край на мача в 85-ата минута. Явно усетил грешката си, съдията даде знак играта да продължи. В 89-ата минута Сиказве обаче отново свири за край, този път необратимо, въпреки извършените общо 9 смени, преглеждане на две ситуации с ВАР и показан червен картон.