Италия с грешна стъпка и ще се мъчи на бараж (видео)

Италия стигна само до равенство - 0:0 при гостуването си в Белфаст на Северна Ирландия в последния си двубой от група С на световните квалификации. “Скуадра адзура" имаше нужда от задължителна победа, при това с повече голове, тъй като в същото време Швейцария победи България с 4:0.

На стадион “Уиндзор Парк", Италия така и не успя да вкара дори едно попадение. През първата част гостите бяха по-активни и пропуснаха няколко добри положения пред вратата на Пийок-Фарел. През втората част северноирландците поеха инициативата и бяха отборът, който имаше повече ситуации, но в крайна сметка до гол така и не се стигна.

В същото време в другия мач от групата Швейцария разгроми България с 4:0 и се класира директно на Мондиал 2022, докато италианците ще трябва да преминат през ситото на баражите, в които 12 отбора ще си оспорват едва 3 места.