Франция се класира за Световното

Световният шампион Франция си осигури място на световното първенство в Катар, след като разгроми с 8:0 Казахстан в мач от група D на квалификациите. Килиан Мбапе вкара хеттрик през първото полувреме и добави четвърто попадение в края на мача. Той стана първият футболист на Франция, вкарал 4 гола в един мач, след Жюст Фонтен през 1958 г. След почивката Карим Бензема отбеляза два гола, а Адриен Рабио и Антоан Гризман вкараха по веднъж.

Двубоят започна във вихрено темпо и едва до 12-та минута "петлите" вече имаха аванс от цели два гола. В 6-та минута Тео Ернандес успя да намери Мбапе в наказателното поле, а стрелецът нямаше проблеми да отбележи за 1:0. Само 6 минути по-късно нещата за казахстанците станаха още по-тежки. След бърза контраатака Кингсли Коман изпревари излезлия неразчетено страж на гостите и намери Мбапе, който на празна врата не сбърка за 2:0.

В 32-ата минута Коман записа втората си асистенция в мача, а Мбапе оформи своя хеттрик. Коман отново центрира отдясно, а Мбапе този път порази целта с техничен удар с глава.

В 55-ата минута Карим Бензема направи резултата 4:0. Тео Ернандес се пребори за топката на левия фланг и почти от аутлинията подаде на намиращия се пред противниковата врата Бензема, а нападателят на Реал Мадрид с технично отиграване отклони кълбото в мрежата.

Само четири минути по-късно Бензема беше точен и след подаване на Мбапе. Бензема вече има общо 35 гола с екипа на националния тим и изпревари Давид Трезеге на петото място във вечната ранглиста.

В 84-ата минута Антоан Гризман отбеляза седмия гол от дузпа. Нападателят също ще запомни вечерта, тъй като вече е на трето място във вечната ранглиста на голмайсторите с 42 гола, като изпревари Мишел Платини. Малко по-късно Мбапе оформи крайния резултат.