Дания победи Австрия и се класира за финалите на Мондиал 2022

Дания минимално победи Австрия у дома (1: 0) в мача от квалификационния турнир за Мондиал 2022.

През първото полувреме отборите опазиха вратите си, като гостите бяха по-активни. В 53 -ата минута Йоаким Мехле изведе Дания напред. Австрия натиска, но не успя да промени ситуацията.

Благодарение на днешната победа скандинавците предсрочно си осигуриха първото място в квалификационна група F и директен билет за Мондиал 2022. Дания стана третият участник на Световното първенство след Катар (домакин на турнира) и Германия.

Австрия е на четвърто място с десет точки и няма шансове за класиране за Световното първенство през 2022 г.

Дания ще бъде домакин на Фарьорските острови у дома на 12 ноември, докато Австрия ще играе срещу Израел.