Енрике: Бяхме равностойни на световните шампиони

Старши -треньорът на испанския национален отбор Луис Енрике обобщи резултатите от финалния мач на Лигата на нациите на УЕФА с националния отбор на Франция (1: 2).

"Ние не само победихме европейските шампиони, но и бяхме равностойни на световните шампиони. Наистина трябваше да защитаваме аванса си по -дълго - едва завършихме празнуването, когато те вкараха зашеметяващ гол, правейки резултата  1:1.

Първите няколко минути ни струват много. Франция ни притисна високо и много добре. Тогава, във втората част, имахме всичко относително под контрол. Несправедливостта на футбола е, че имахме шанс да победим Франция, когато поведохме с 1: 0, но Карим Бензема направи нещо страхотно.

Очевидно се гордеем с Бускетс за спечелването на наградата за най -добър играч на турнира, въпреки че не можахме да спечелим самия трофей. Ние се защитавахме срещу една от най -големите атакуващи линии, вероятно най -добрата в света. Беше трудно, но свършихме много, много добра работа", заяви Енрике.