Резервите на Италия се развихриха срещу Литва

Италия се наложи над Литва у дома с 5:0 и се върна на победния път, след като "Скуадра аздура" беше в серия от две поредни равенства – срещу България (1:1) и Швейцария (0:0).

Европейският шампион не срещна никакви проблеми срещу "боксовата круша" в група "С" в 6-ия си мач от световните квалификации за Катар 2022 и записа 37-и пореден двубой без поражение.

Заради контузии извън сметките за двубоя останаха звездите на "Скуадра адзура" Чиро Имобиле, Лоренцо Инсиние, Федерико Киеза, Марко Верати, Стефано Сенси и Николо Дзаниоло. Голяма част от резервите на тима обаче нямаха проблеми срещу този скромен съперник.

Италианците поведоха в резултата още в 11-ата минута. След груба грешка на Литва Мойс Кийн прати топката в мрежата на Шеткус от близка дистанция.

Три минути след това преднината на "скуадра адзура" бе удвоена след автогол на Едгарас Уткус.

В 24-ата минута Джакомо Распадори вкара хубав гол във вратата на гостите, за да направи аванса на Италия 3:0. Въпреки трите вкарани попадения момчетата на Роберто Манчини не намалиха оборотите. Преди да е изминал половин час игра Мойс Кийн не остави шансове на вратаря за 4:0.

Последното попадение падна десетина минути след почивката, когато Ди Лоренцо също записа името си сред голмайсторите. Десният краен бранител по-скоро опита да центрира, но топката придоби интересна траектория, която изненада Шеткус – 5:0.

В друг мач от групата Северна Ирландия и Швейцария направиха нулево равенство. Така Италия вече има 14 точки и запази лидерството си пред "кръстоносците", които са с 8. България е на четвърта позиция в тази група с пет точки, колкото има и Северна Ирландия. Литва е на дъното на класирането с 0 точки.