Меси с гол и две асистенции, а Аржентина е на полуфиналите

Лионел Меси се отчете с гол и две асистенции за победата на Аржентина с 3:0 над Еквадор в 1/4-финален двубой от Копа Америка. Родриго де Пол и Лаутаро Мартинес вкараха другите попадения за "гаучосите".

Срещата бе нервна и с много здрави единоборства, а селекционерът на Аржентина Леонардо Скалони дори бе пред изгонване от резервната скамейка. Меси и компания доминираха и в края на полувремето успяха да стигнат до гол. Лео изведе отлично Де Пол, който преодоля стража на Еквадор Ернан Галиндес.

След почивката Аржентина играха добре, а в края си подпечатаха успеха. В 84-ата минута, когато Лаутаро Мартинес удвои аванса на “албиселесте" след втората асистенция на Меси.

Малко по-късно Еквадор остана с човек по-малко след изгонването на Пиеро Хинкапи, а Аржентина получи право на пряк свободен удар. Зад топката застана Меси, който оформи крайния резултат. Така Меси и компания са на полуфиналите.