Бразилия се възползва от грешка на Колумбия (видео)

Бразилия оглави класирането в група “В" на Копа Америка. "Селесао" постигна нова убедителна победа, този път над Перу с 4:0. Малко по-рано тази нощ Колумбия направи нулево равенство с Венецуела и така Бразилия вече еднолично е лидер в класирането.

В 12-ата минута Алекс Сандро откри резултата, разписвайки се след центриране на Габриел Жезус.  До края на първата част Бразилия намали темпото и близо до гол бе само Фабиньо, но играчът на Ливърпул нямаше късмет. След почивката обаче паднаха нови попадения във вратата на Перу.

В 68-ата минута Неймар получи пас от Фред и преодоля стража Педро Хайесе за 2:0. Този гол окончателно сломи перуанците. В края на двубоя Ричарлисон асистира на Евертон Рибейро, който се разписа отблизо, а после сам затвърди успеха на петкратните световни шампиони.

Следващият мач на Бразилия е в сряда срещу Колумбия. За следващата фаза се класират първите 4 отбора от всяка група.

Колумбия не успя да победи Венецуела на Копа Америка. Двата отбора завършиха 0:0 във втория си мач от Група В. Колумбийците бяха доста по-дейни на терена, но изпуснаха дузина положения, повече от тях през първото полувреме.