Меси с гол на старта на Копа Америка, но Аржентина не успя срещу Чили

Аржентина не успя да победи Чили в първия си мач на Копа Америка, макар Лео Меси да даде всичко от себе си за победа. Двубоят, игран в Рио де Жанейро, завърши наравно - 1:1, като точен за “гаучосите" беше голямата звезда на тима.

След малко повече от половин час игра Лео майсторски завъртя топката от пряк свободен удар и нито стената, нито Клаудио Браво можеха да сторят нещо - 1:0. Капитанът на аржентиниците вече има общо 73 гола за националния тим и 39 в официални мачове, с което подобри рекорда на Габриел Батистута.

В края на полувремето “гаучосите” претендираха за дузпа, но ВАР убеди съдията Вилмар Ролдан да не посочва бялата точка. Чили не сътвори нито една стойностна атака, но това се промени след почивката.

В 53-ата минута Емилиано Мартинес фаулира Видал, като се стигна до намесата на ВАР, тъй като ситуацията бе спорна. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана Видал. Мартинес спаси неговия изстрел, но Варгас се добра пръв до кълбото и вкара за крайното 1:1.