Испания би Косово, но срещата ще се запомни със скандал (видео)

Испания победи Косово с 3:1 в световна квалификация по пътя към Мондиал 2022. Тъй като испанците не признават съперника си за самостоятелна държава, местната телевизия, която излъчва мача, изписа инициалите на Косово с малки букви (kos).

Скандалът между двете държави започна още преди няколко седмици. В официалния си Twitter Испанската футболна федерация обяви, че "Ла Фурия Роха“ започва световните квалификации срещу "Гърция, Грузия и територия Косово".

От Косовската федерация заплашиха да не се явят за мача, ако идентичността им като независима държава не бъде призната.

В крайна сметка косоварите пристигнаха в Севиля и се изправиха срещу Испания, но тепърва ще става ясно дали ще има последици след днешния скандал с телевизията.

Иначе Олмо (34) откри резултата, а веднага след него Торес (36) сложи точка на спора. В 70-ата минута Халими опита да върне интригата, но само пет минути след това Морено вкара трети гол за Испания.