Късен гол спаси Испания от излагация срещу Грузия

Грузия бе много близо до това да постигне престижно равенство, но в крайна сметка загуби - 1:2 срещу гостуващия тим на Испания в мач от втория кръг на световните квалификации в група В на зона “Европа". Първото полувреме в Тбилиси не бе особено интересно, като освен гола домакините имаха още едно добро положение. Все пак в края на първата част стана интересно.

Хвича Кварацхелия откри резултата в 44-ата минута. Той получи топката на границата на наказателното поле и с удар по земя я прати в противниковата мрежа за 1:0. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта испанците отговориха почти веднага.

В 56-ата минута Алба центрира, а Мората пропусна топката за Торес, който се разписа за 1:1. В следващите минути Испания владееше повече топката, но така и не можеше да стигне до реални опасности пред вратата на своите домакини. Все пак в добавеното време късметът се усмихна на гостите и те стигнаха до успеха, след като Дани Олмо се разписа за крайното 2:1.