Швейцария спечели мача в София за по-малко от 15 минути (видео)

България стартира със загуба в световните квалификации. "Трикольорите" инкасираха поражение - 1:3 при домакинството си на Швейцария. Гостите вкараха и трите си попадения за по-малко от 15 минути игра.

В 7-ата минута резултатът бе открит от Емболо, който надскочи Петър Занев и вкара с глава. Малко след него нашата защита отново показа слабости и Сеферович вкара за 2:0. В 13-ата минута Шакири стреля от малък ъгъл, а Пламен Илиев не се намеси добре, като топката изглежда мина голлинията, но за всеки случай Цубер довкара за 0:3.

Очаквано "кръстоносците" леко намалиха темпото и не стигнаха до нов гол. До края на първата част Сеферович на няколко пъти бе близо до гола, а при една от ситуациите реферът не даде дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле на 32-годишния дебютант в нашия отбор - Даниел Димов.

Малко след почивката Кирил Десподов върна един гол, наказвайки грешка на Фройлер - 1:3. При нанесения удар обаче играчът на Лудогорец се контузи и бе заменен принудително. До края до нов гол не се стигна и така новият селекционер на България Ясен Петров записа загуба при дебютния си мач за тима ни.