Радучою намекна, че Румъния преднамерено е загубила от Испания

Бившият нападател на Румъния Флорин Радучою коментира твърденията, че отборът умишлено е загубил от Испания в груповата фаза на Евро 96.

"Струваше ми се, че нашата защита бе напълно дезориентирана и не знаехме кого да пазим, така и беше“, заяви  Радучою.

Един от нашите проблеми бе, че Румъния вървеше ръка за ръка с Испания, казвам ви това със сигурност, те им позволиха да отбележат, вярно е. Вижте какво направиха техните защитници в тази игра. В последните няколко минути противниците нямаха шанс, но си позволиха да отбележат, - каза по-рано бившият български национал Иво Георгиев.

В третия кръг испанците победиха румънците с резултат 2: 1, вкарвайки решителния гол в последните минути. В резултат Испания изпревари  България в групата и се класира за четвъртфиналите