Късен гол носи успеха на Португалия над Швеция

Португалия победи с 3:2 като гост Хърватия в последния си двубой от група 3 на Дивизия А в Лигата на нациите.

След половин час игра Матео Ковачич овладя отбита топка в наказателното поле и с удар в дясната страна на вратата матира Доминик Ливакович за 1:0.

В 51-вата минута Марко Рог фаулира Кристиано Роналдо и получи втори жълт, респективно червен картон. Звездата на Португалия изпълни прекия свободен удар. Топката не бе изчистена добре от вратаря Доминик Ливакович, а Рубен Диас възстанови равенството.

Обратът стана пълен след точно час игра, когато Жоао Феликс вкара второ попадение на Португалия.

Четири минути по-късно Хърватия възстанови равенството, след като Ковачич получи отличен пас от Влашич и матира Патрисио за 2:2 с удар от границата на наказателното поле.

В 90-ата минута Португалия все пак стигна до победата. Ливакович изпусна топката при центриране от ъглов удар, а Рубен Диас се възползва по най-добрия начин от грешката и донесе успеха за своя тим, отбелязвайки за 3:2.