Дийн Смит обеща на Баркли Евро 2020

Мениджърът на Астън Вила Дийн Смит заяви, че е обещал на полузащитника Рос Баркли място в състава на националния отбор на Англия за Европейското първенство през  следващото лято.

Присъединявайки се под наем към бирмингамци, Баркли веднага започна да се проявява. Преди международната почивка бившият футболист на Евертън помогна на отбора на Смит да постави Ливърпул на колене (7: 2).

А в неделя Рос вкара втория си гол за Астън Вила, осигурявайки победата на отбора си срещу Лестър.

Според Смит,  26-годишният англичанин е бил впечатлен не само от способността да играе редовно, но и от амбициите на Вила.

"Той е играч от висок калибър. Благодарен съм на Челси, че го пусна под наем при нас.

Предизвиках интереса му към нашия проект и казах, че ще му осигуря място на Европейското. Казах, че той ще ни помогне да спечелим футболни мачове и определено помогна в първите два.

Не можеше да започне още по-добре. Да си "син" и да постигнеш тази победа над "червените"  (7: над Ливърпул), а  след това да вкараш единствения гол в 91-ата минута е най-доброто начало, което  е било възможно за него или за нас.

Това бе тежък мач, но в крайна сметка той показа уменията си", заяви Смит.