Уелс отново ни би с късен гол

България допусна поражение с 0:1 при домакинството си на Уелс в двубой от група 4 на Лига В в турнира Лигата на нациите. Двата отбора направиха доста скучно първо полувреме, в което нямаше нито една голова ситуация.

След почивката "трикольорите" вдигнаха темпото и бяха по-дейни, но гостите бяха тези, които стигнаха до гола. Преди това - в 53-ата минута Ники Михайлов изби силен удар от фаул на Уилсън, а при следващата атака Десподов центрира опасно, но Краев остана под топката.

Джонатан Уилямс влезе в 70-ата минута, което се оказа решаващ ход на Гигс. В 74-ата минута Матондо се отчете със страхотен пропуск. Малко след това вратарят Хенеси се контузи и бе заменен.

В 84-ата минута  Неделев имаше претенции за. дузпа, но такава не бе отсъдена, а при последвалата контраатака Уелс нанесе своя решаващ удар. Неко Уилямс проби отдясно и центрира остро, а връхлитащият Джонатан Уилямс изпревари Терзиев и със силен изстрел под гредата не остави шансове на Ники Михайлов. Малко по-късно пред Матондо отново се откри добър шанс, но той се забави доста с подаването и се стигна до засада. В крайна сметка България загуби и тази си среща.