Аржентина с обрат срещу Боливия

Аржентина се поздрави с победа - 2:1 като гост над Боливия в среща от световните квалификации за Мондиал 2022.

Двубоят започна по-добре за домакините, след като в 24-ата минута Морено с глава откри резултата след центрирне на Чумасеро отдясно. Малко преди почивката Лаутаро Мартинес изравни по интересен начин - блокирайки опит за изнасяне на топката в малкия пеналт на съперника.

В 79-ата минута нападателят на Интер записа и асистенция за автора на победния гол Хоакин Кореа, появил се от пейката. Кореа заложи на смел изстрел от движение и не остави шансове на противниковия вратар.  Попадението беше проверено от ВАР поради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признато. Така Аржентина продължава с пълен актив от 6 точки, след като в първия кръг надви Еквадор с 1:0.