Бразилия удари Перу, а Неймар изпревари Роналдо по голове

Неймар донесе успеха на Бразилия при гостуването на Перу в двубой от квалификациите за Мондиал 2022. Нападателят отбеляза хеттрик  за успеха с 4:2 и по този начин изпревари легендата Роналдо по отбелязани голове за националния отбор.

Домакините поведоха още в шестата минута чрез Андре Карийо, но Неймар реализира първата от двете дузпи за Селесао в 28-ата минута. Преди изтичането на час игра смелите домакини отново си върнаха аванса в резултата чрез Ренато Тапия, но Ричарлисон изравни пет минути по-късно.

7 минути преди края Неймар вкара втора дузпа, а в последните секунди на мача оформи крайния резултат.

Перу завърши с 9 футболисти, след червени картони на Каседа и Замбрано.

Неймар вече има 64 попадения на сметката си в 103 мача за Бразилия, като пред него е единствено Пеле със 77. Роналдо остана на третата позиция с 62 попадения в 98 мача.