Германия с първа победа в Лига на нациите

Германия стигна до първа победа в Лигата на нациите при седмия си опит, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Украйна. През миналия сезон, който бе първи на турнира, Германия не успя да победни нито един съперник, като дори изпадна от Лига А, но след промяна в правилата в крайна сметка германците запазиха мястото си.

В 5-ата минута удар на Гнабри бе спасен от вратаря. След 20 минути игра резултатът бе открит след включване в атака на тримата централни защитници на Бундестима. Зюле подаде на Рюдигер, който намери в наказателното поле Гинтер, а той прати топката в мрежата.

Малко след почивката падна втори гол. Стражът Бушчан изпусна топката след меко центриране на Клостерман и Горецка с глава само трябваше да насочи топката към мрежата - 0:2. Вратарят на домакините обаче направи доста спасявания в мача и до голяма степен се реваншира. В 76-ата минута Зюле извърши глупаво нарушение в наказателното поле срещу Яремчук. Главният рефер посочи бялата точка, а Малиновски върна Украйна в мача.